ikona zadzwon

O mnie

Tradycyjna Medycyna Chińska pojawiała się na mojej drodze życiowej po latach pracy i pobierania nauk w nurcie zachodniej medycyny klasycznej. Przez ten czas obserwowałam, jak współczesna medycyna w większości przypadków leczy skutki (czyli objawy) chorób, zamiast przyczyny. Medycyna Wschodu pozwoliła mi spojrzeć z innej perspektywy na człowieka i jego zdrowie.

„Poprowadzę Cię do zdrowia i nauczę co robić, by mieć prawdziwie dobrą jakość życia.”

Ukończyłam dwa kierunki studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczenie praktyczne zdobywałam między innymi w Klinice Kardiochirurgii i Transplantacji Serca. Poza tym jestem absolwentką dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej Acuart. Zdobyłam kwalifikacje z zakresu dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg TCM (seminaria prowadzone przez dr Agnieszka Krzemińska, Orkiszowe Pola – Poznań).

Miałam duże szczęście, mogąc czerpać inspirację i wiedzę o Tradycyjnej Medycynie Chińskiej od najlepszych nauczycieli z kraju i ze świata. Uczestniczyłam w licznych kursach, warsztatach i kongresach TCM, spośród których mogę wymienić m.in.:

  • Oncology Acupuncture Course – Yair Maiman,
  • seminarium specjalistyczne Diagnoza z pulsu prowadzone przez Bartosza Chmielnickiego,
  • dwuczęściowe seminarium: Dietetyka TMC – diagnozowanie w terapii dietą, od tradycji do leczenia chorób współczesnych dr Gil Barzilay,
  • diagnoza brzucha metodą Hara – Assaf Mor,
  • Shen Acupuncture – Yair Maimon,
  • Sztuka Obserwacji prowadzona przez Rani Ayal.

Ukończyłam również szkolenie z zakresu pracy z negatywnymi emocjami, wspomagania terapii lęków, depresji w Instytucie Neurolingwistyki – Lech Dębski.

Dlaczego TCM?

Medycyna chińska uczy nas, że gdy umysł jest wypełniony pozytywnymi myślami, gdy panuje w nim spokój i harmonia, wówczas ciału trudniej zachorować. W prowadzeniu terapii bazuję przede wszystkim na doświadczeniu praktycznym – wiele razy obserwowałam jak akupunktura, dietetyka i zabiegi TCM poprawiają stan psychofizyczny organizmu.

Uważam, że zintegrowanie nauk Medycyny Wschodu z wiedzą zachodnią jest kluczem do zdrowienia i utrzymania dobrej jakości życia.